STRES A JEHO VLIV NA NAŠE ZDRAVÍ

Stres dnes působí na každého z nás. Někdo to jen vnímá více a někdo méně. Ve všech případech však platí, že dlouhodobý – tedy chronický stres má zásadní dopad na naše zdraví. Ovlivňuje nejen to, jak se cítíme a jak vypadáme, kolik ukládáme tělesného tuku a kam, ale má také velký vliv na naše správné trávení a imunitní systém. Chronický stres je však tím rozhodujícím elementem ovlivňující hormonální (ne)rovnováhu našeho organismu. Pokud vás trápí jakákoli disbalance na úrovní pohlavních hormonů nebo hormonů štítné žlázy, selhává vám stále dokola imunitní systém, trpíte na vracející se záněty, motáte se v začarovaném kruhu přejídání sladkostmi a kolísání krevního cukru, ukládá se vám tuk na břiše a „madlech lásky“ a hubnutí vám prostě nejde, pak je stres (a vše co stresové hormony v těle spouští) vaše téma. 

 

Co s tím vlastně můžete dělat? Čím začít? Co je naprostá nezbytnost a co určitě není dobré přehlížet? A jak si můžete (musíte?) pomoci stravou, jaké živiny je nutné doplňovat a jaké byliny či adaptogeny se vám mohou hodit? Naučte se vaše tělo pochopit a podpořit ho tak, aby na vás dlouhodobý stres neměl negativní dopad a nestál vás zdraví z krátkodobého i dlouhodobého hlediska. 

 

Kdy: 24.listopadu, 17:00 – 19:00

Kde: Klimentská  1443/50, Praha 1

cena: 499,-

 

 

Po celou dobu setkání pro vás bude nachystán prohřívající a uvolňující čaj, speciálně umíchaný z mocných bylin ze skupiny nervínů a adaptogenů. 

 

Setkání s Akademií zdravé výživy
NA TÉMA

STRES A JEHO VLIV NA NAŠE ZDRAVÍ

TERMÍNY ŽIVÝCH SEMINÁŘŮ
akademie zdravé výživy

FUNKČNÍ TRÁVICÍ PORUCHY A JEJICH ŘEŠENÍ

5.11.2022 10:00 – 13:00

Králova 279/9, 616 00

Brno-Žabovřesky

 

CENA: 1000,-

 

 

CHRONICKÝ ZÁNĚT ŠTÍTNÉ ŽLÁZY POD KONTROLOU

19.11.2022  10:00 – 16:00

Klimentská 1443/50, 

110 00 Praha 1

 

CENA: 2490,-

 

 

FUNKČNÍ TRÁVICÍ PORUCHY A JEJICH ŘEŠENÍ

PREZENTUJE: KAROLÍNA SMUTNÁ

Praktický seminář, který se věnuje nejčastějším funkční trávicím poruchám a jejich řešení. Trápí vás nebo vaše blízké reflux, pálení žáhy, otravné nadýmání a plynatost nebo trpíte na úporné zácpy či nepříjemné průjmy? Hromadí se vám trávicí problémy a omezují vás ve vašem fungování? Řešíte intolerance na potraviny a ztrácíte se v tom, co vlastně jíst a proč? Spoléháte jen na užívání probiotik, ale ta stejně nemají znatelné výsledky? Veškerá vyšetření nic neprokázala a stejně vaše trávení nefunguje jak by mělo? Neexperimentujte a nečekejte, až se váš stav zhorší a pojďte vaše trable s trávením vyřešit jednou provždy. 

Na semináři se podíváme se na to, jak naše trávení vlastně funguje a jaké jsou nejčastější příčiny trávicích potíží, kde vznikají a proč. Zjistíte, jak je můžete řešit pomocí úpravy stravy, bylin nebo kterými orgány vlastně při řešení obtíží musíte začít.  Zjistíte, jaký je rozdíl mezi refluxem a jak velký průšvih je nízká kyselost žaludku. Koukneme se na žlučník a slinivku a jejich funkce, na nejčastější chyby ve stravování, které spouští většinu trávicích obtíží a také si popovídáme o tom, jak vznikají potravinové intolerance, jak je můžete řešit a kdy vlastně je vhodné nasadit probiotika a jaká. Naučím vás poznat, který trávicí orgán vám nefunguje, otestujete si, zda máte správnou kyselost žaludku, jak na trávení působí hořké byliny, otestujete si chuťovým testem zinek, který je nezbytný pro správnou tvorbu žaludeční kyseliny (HCL) a dostanete domů speciálně umíchanou směs bylin a koření na podporu trávení a řešení nadýmání.

Na tomhle semináři se nebude jen sedět a poslouchat – ale zkoušet, testovat, správně dýchat, koštovat a lidsky a hravě pronikat do úžasného fungování našeho trávicího ústrojí.

 

 

Pozn:. Seminář je vhodný i pro výživové poradce, kteří chtějí pomáhat svým klientům při řešení jejich nepříjemných trávicích obtíží. 

 

CHRONICKÝ ZÁNĚT ŠTÍTNÉ ŽLÁZY POD KONTROLOU

PREZENTUJE: KAROLÍNA SMUTNÁ

Poruchy funkce štítné žlázy se řadí k nejčastějším endokrinním poruchám. 90% všech onemocnění štítné žlázy jsou dnes však způsobeny tzv. chronickým autoimunitním zánětem (neboli chronická tyreoiditida). Většina postižených osob (především žen) však pouze dennodenně užívají léky na sníženou či zvýšenou funkci štítné žlázy a kromě pravidelných kontrol na endokrinologii vlastně vůbec netuší, co stojí za jejich zdravotním problémem nebo jak s tímto stavem mají pracovat. Chronický zánět tak rozjíždí další a další reakce v jejich těle, které nikdy nepřinesou nic dobrého. Ať už jsou to další zánětlivá onemocnění (endometrióza, přidružená autoimunitní onemocnění), trávicí problémy, narůstání hmotnosti, neplodnost nebo vypadávání vlasů a narušení hormonální rovnováhy organismu. 

 

Pojďte společně se mnou zjistit, jak důležitou roli hraje štítná žláza v našem (nejen) hormonálním a metabolickém zdraví a jak se vlastně stalo to, že je zasažená chronickým zánětem. Víme totiž moc dobře, že autoimunitní zánět není problém primárně štítné žlázy, ale vašeho imunitního systému, který na štítnou žlázu útočí a poškozuje ji. Jak je to ale možné? Vždyť váš imunitní systém vás má chránit! Proč útočí na svoji vlastní tkáň nebo orgán? Co se v těle stalo? A co s tím můžete dělat? 

 

V tomto velmi praktickém semináři pochopíte rozdíl mezi jednotlivými poruchami funkce štítné žlázy a povím vám o tom, co jsou hlavní spouštěče autoimunitního zánětu štítné žlázy, tzv. pilíře autoimunity. Naučíme se čist v krevních hodnotách, povím vám, co jsou to latentní infekce, které se považují za hlavní spouštěč autoimunitních stavů. Povíme si, jak si upravit stravu při terapii autoimunitního zánětu, jaké živiny bývají nejčastěji deficitní a jak je správně tělu doplnit nebo jak si je můžete otestovat. Provedu vás teorii na kterých stojí známé terapeutické autoimunitní protokoly a naučím vás pracovat s bylinami a správnými doplňky. 

 

Na semináři si také otestujete, zda vám nechybí jód, selen nebo zinek a naučím vás pomocí jednoduchého domácího testu rozpoznat, zda na vaši štítnou žlázu nepůsobí nadbytečný stres a kortizol.

 

Délka semináře: 6 hodin (1 hodina pauza na oběd)

V ceně jsou skripta, které obdrží každý účastník semináře

Po celou dobu semináře pro vás bude nachystané občerstvení

Kapacita semináře je omezena