FUNKČNÍ TRÁVICÍ PORUCHY
A JEJICH ŘEŠENÍ

KAROLÍNA SMUTNÁ

Praktický seminář v krásných prostorech v centru Prahy, který se budě věnovat nejčastějším funkční trávicím poruchám a jejich řešení. Trápí vás nebo vaše blízké reflux, pálení žáhy, otravné nadýmání a plynatost nebo trpíte na úporné zácpy či nepříjemné průjmy? Hromadí se vám trávicí problémy a omezují vás ve vašem fungování? Řešíte intolerance na potraviny a ztrácíte se v tom, co vlastně jíst a proč? Spoléháte jen na užívání probiotik, ale ta stejně nemají znatelné výsledky? Veškerá vyšetření nic neprokázala a stejně vaše trávení nefunguje jakby mělo? Neexperimentujte a nečekejte, až se váš stav zhorší a pojďte vaše trable s trávením vyřešit jednou provždy. 


Na semináři se podíváme se na to, jak naše trávení vlastně funguje a jaké jsou nejčastější příčiny trávicích potíží, kde vznikají a proč. Zjistíte, jak je můžete řešit pomocí úpravy stravy, bylin nebo kterými orgány vlastně při řešení obtíží musíte začít.  Zjistíte, jaký je rozdíl mezi refluxem a jak velký průšvih je nízká kyselost žaludku. Koukneme se na žlučník a slinivku a jejich funkce, na nejčastější chyby ve stravování, které spouští většinu trávicích obtíží a také si popovídáme o tom, jak vznikají potravinové intolerance, jak je můžete řešit a kdy vlastně je vhodné nasadit probiotika a jaká. 


Naučím vás poznat, který trávicí orgán vám nefunguje, otestujete si, zda máte správnou kyselost žaludku, jak na trávení působí hořké byliny, otestujete si chuťovým testem zinek, který je nezbytný pro správnou tvorbu žaludeční kyseliny (HCL) a dostanete domů speciálně umíchanou směs bylin a koření na podporu trávení a řešení nadýmání. 


Na tomhle semináři se nebude jen sedět a poslouchat – ale zkoušet, testovat, správně dýchat, koštovat a lidsky a hravě pronikat do úžasného fungování našeho trávicího ústrojí. 


Pozn:. Seminář je vhodný i pro výživové poradce, kteří chtějí pomáhat svým klientům při řešení jejich nepříjemných trávicích obtíží. 


Termín: 18. června 2022

Čas: 10:00 – 13:00

Kde: Klimentská 1443 / Praha 1 

Cena: 1 000,- Kč*


*občerstvení a materiály jsou v ceně semináře


TERMÍNY ŽIVÝCH SEMINÁŘŮ
akademie zdravé výživy

PORUCHY FUNKCE ŠTÍTNÉ ŽLÁZY A JEJICH ŘEŠENÍ

Praha

Klimentská 1443/50, 

110 00 Praha 1


PORUCHY FUNKCE ŠTÍTNÉ ŽLÁZY A JEJICH ŘEŠENÍ

Brno

Králova 279/9, 616 00

Brno-Žabovřesky


VŠECHNO TO (NE)ZAČÍNÁ VE STŘEVECH

Praha

Klimentská 1443/50, 

110 00 Praha 1


PORUCHY FUNKCE ŠTÍTNÉ ŽLÁZY
A JEJICH ŘEŠENÍ

PREZENTUJE: KAROLÍNA SMUTNÁ

Poruchy funkce štítné žlázy se řadí k nejčastějším endokrinním poruchám. Většina osob však pouze dennodenně užívají léky na sníženou či zvýšenou funkci štítné žlázy nebo se potýkají s mnohem zákeřnějším chronickým autoimunitním zánětem a kromě pravidelných kontrol na endokrinologii vlastně vůbec netuší, co stojí za jejich zdravotním problémem. Pojďte společně se mnou zjistit, jak důležitou roli hraje štítná žláza v našem těle. Zjistíte, jak zásadně se podílí na správném chodu našeho metabolismu, jak podporuje správné trávení, rozvod tepla po těle, kvalitu menstruačního cyklu nebo plodnost. Bez zdravé štítné žlázy se vám nebude dařit hubnout, můžete mít problém otěhotnět, budou vám padat vlasy, štěpit se nehty a zhorší s kvalita vaší kůže. Budete často unaveni a bez fyzické energie a motivace. Pokud je funkce štítné žlázy narušená, odrazí se to zásadně na hormonální rovnováze celého organismu, což často u žen vede 

k nepříjemné estrogenové dominanci či endometrióze. Na tomto semináři pochopíte rozdíl mezi jednotlivými poruchami funkce štítné žlázy, naučíte se čist v krevních hodnotách, zjistíte, jaké živiny vaše štítná žláza potřebuje, jak ji můžete podpořit stravou, bylinkami nebo správnými doplňky. Na semináři si také otestujete, zda vám nechybí jód, selen nebo zinek a naučím vás rozpoznat, zda na vaši štítnou žlázu nepůsobí nadbytečný stres.