Poruchami štítné žlázy, tedy sníženou nebo zvýšenou funkcí štítné žlázy, strumou nebo uzly dnes dle zdrojů trpí asi 300 miliónů osob na celém světě. A to musíme ještě připočítat to velké množství osob, které nemají problémy se štítnou žlázou diagnostikované. Tyto poruchy se vyskytují mnohem častěji u žen, než u mužů. Což už samo o sobě je velice zajímavé, nemyslíte?
O štítnou žlázu jsem se začala poprvé intenzivněji zajímat ve chvíli, kdy jsem zjistila, že zhruba každá třetí klientka, která mi přijde na konzultaci, je medikovaná Euthyroxem či Letroxem. A to ani nemluvím o množství klientů, kteří vykazuje příznaky oslabené funkce štítné žlázy hlavně po těhotenství, při užívání hormonální antikoncepce nebo v menopauze. Velmi brzy jsem zjistila, že pokud se cíleně zaměřím na zdravou a přirozenou podporu štítné žlázy, klienti mi vykazují lepší výsledky. Otevřením tohoto tématu jsem se postupně dozvěděla, že hodně mých známých má s poruchami štítné žlázy osobní zkušenost. Rozhodně se tedy nejedná o ojedinělé onemocnění, ba naopak. O tom svědčí i endokrinologie, které praskají ve švech. Co tedy může za takový rozmach poruch funkce štítné žlázy? Značný vliv na onemocnění štítné žlázy mají bez debat i genetické predispozice. K tomu dlouhodobé deficity na některé nezbytné prvky pro správnou tvorbu hormonů štítné žlázy. Velkou roli hraje také těhotenství, kojení, menopauza.
Své významné místo zde má i dlouhodobá stresová zátěž a u žen také často hraje velkou roli hormonální systém, ovlivněn nároky, stravou a přípravky dnešní moderní doby.
Zvykli jsme si na skutečnost, že na každý problém existuje vitamín nebo pilulka a že když zdraví nefunguje jak má, je to jediné možné a rychlé řešení. Natolik jsme se vzdálili od přirozeného fungování hormonální soustavy, že osoby, jejichž hormonální systém je upraven tabletami, dokonce nazýváme „zdravými“ nebo „v normě“. Závislost na farmaceutikách v naší společnosti již není nijak výjimečná. Syntetické preparáty uměle udržují naše tělo v provozu. Spíše ale tak nějak na oko. Místo toho, abychom za nemoc či nerovnováhu přijali zodpovědnost, pochopili ji a postavili se k ní s patřičnou odpovědností, zalepujeme symptomy této nemoci tabletami.
Protože NE – moc není nic jiného, než informace těla, že už NE – může nebo nám hlásí něčeho NE-dostatek. Kde a jak se tato NE – moc projeví, už je potom souhra více činitelů. Proto je zde na místě koukat na problematiku komplexně – jak hezky říká čínská medicína – „holisticky“. Přesně tímto způsobem Vás provedu online webinářem „Zdravá štítná žláza“. Je plný praktických informací, důležité teorie, aha momentů a inspirace do vašeho denodenního fungování.
Nevíte, jak začít? Poradím, pomohu a navedu vás. Naučím vás to, co praktikuji s úspěchy u svých klientů a díky tomu se nám daří zdraví jejich štítné žlázy dostat opět do rovnováhy.
Zdravě a trvale.
V klidu a v pohodlí vašeho domova se můžete začíst do chytlavého povídání o tom, jak funguje naše štítná žláza, co vše v těle ovlivňuje, proč dnes tolik strádá, jak poznat z krevních testů, co za nerovnováhu vás trápí, jaký je rozdíl mezi jednotltivými poruchami a jak štítnou žlázu podpořit stravou či suplementací. V tomto e-booku vám předávám srozumitelně shrnuté informace, které mě samotné trvaly roky posbírat a porzumět jim.
Vše, co svým klientům předávám na společných konzultacích nebo při živých seminářích jsem shrnula do tohoto videa. Podrobně vám vysvětlím, jak štítná žláza funguje a jak postupujeme při její nápravě a terapii. Dám vám doporučení na mé oblíbené knihy, další zajímavé zdroje a ukážu vám několik příkladů z praxe s mými klienty.
Quisque ac vestibulum metusitae hendrerit mi vierra nationatio de lahora hokya korage viverus namos de kategoriyak in dahoy
2020 © Akademie Zdravé Výživy | vytvořila Karolína Smutná