ESTROGENOVÁ DOMINANCE

Vydejte se na cestu ke zdraví a hormonální rovnováze

ONLINE WEBINÁŘ
ESTROGENOVÁ DOMINANCE

Hormony. To jsou nejsilnější přenašeči informací v našem těle. Fungují podle přísného režimu, který vyžaduje, aby byly ve správné hladině a tím mohlo vše probíhat tak, jak má. Někdy však může dojít k narušení velmi citlivé hormonální rovnováhy, která pak vede k řadě nepříjemných zdravotních i fyzických problémů. 

Jedním z největších hormonálních problémů, se kterými se dnes setkáváme u spousty žen, je nadbytek hormonu estrogenu neboli estrogenová dominance.  Označujeme tak stav, kdy dochází k nadbytku estrogenu vůči nízké hladině progesteronu. Ve skutečnosti se s tímto problémem potýká mnoho žen, které si ani neuvědomují, že je možné (a nutné) tento stav zavčas řešit. 

Jak se taková estrogenová dominance projevuje v praxi? Nejčastějším projevem je výrazné PMS neboli premenstruační syndrom, silná a bolestivá menstruace, zákeřná endometrióza,  čím dál častější PCOS neboli syndrom polycystických vaječníků, nadbytečné hromadění tuku v oblasti stehen, boků a břicha, zadržování vody, výrazná celulitida, časté migrény nebo akné v oblasti brady. Estrogenová dominance se také projevuje vznikem cyst a myomů, horším průběhem menopauzy nebo poruchami plodnosti u žen. 

V tomto webináři vám vysvětlím, co je to vlastně estrogenová dominance, jak k ní dochází a proč je častější, než si myslíte. Podíváme se na zoubek jednotlivým formám estrogenů a rozebereme si tolik potřebný ženský hormon progesteron a jeho funkci v těle.  Vysvětlíme si, proč je estrogenová dominance vždy přítomná u žen, které užívají / užívaly hormonální antikoncepci, jak se na hladině ženských hormonů odráží stres, skladba stravy nebo kvalita trávení. 

V průběhu webináře vám srozumitelně vysvětlím, jak postupovat v případě rozházených hormonů a jak srovnat hladinu estrogenů a zvýšit naopak potřebný progesteron. Podíváme se na to, jak je potřeba v případě estrogenové dominance upravit stravu, jak můžete podpořit správnou tvorbu progesteronu a detailně vám vysvětlím důležitý proces zvaný metylace, který probíhá v játrech a díky kterému se nadbytečný estrogen odbourává z těla pryč. 

Ukážu vám ověřené suplementy a bylinky, které v případě estrogenové dominance vždy používáme, doporučím vám některé potraviny a vysvětlíme si riziko tzv. xenoestrogenů. 

Tento webinář bude velkým obohacením pro každou ženu, slečnu i dívku, které si chtějí udržet zdravou hladinu ženských hormonů, potýkají se s jejich nerovnováhou nebo chtějí zdravě, trvale a s pomocí přírody dostat své hormony do pohody. 

PŘÍZNAKY ESTROGENOVÉ DOMINANCE


PMS & PORUCHY MENSTRUACE

CYSTY & MYOMY

TUK V OBLASTI BŘICHA,
HÝŽDÍ A STEHEN

ČASTÉ MIGRÉNY &
aKNÉ V OBLASTI BRADY

ENDOMETRIÓZA & PCOS

PROBLÉMY SE
ŠTÍTNOU ŽLÁZOU


ONLINE ŽIVÝ WEBINÁŘ

ESTROGENOVÁ DOMINANCE

kdy: čtvrtek 4.5. 2023
čas: 19:00 – 20:30
cena: 399,- Kč

*info: pokud webinář nestihnete, obdržíte záznam ke shlédnutí
 

vezměte své zdraví do vlastních rukou

A pracujte na sobě společně s Akademií zdravé výživy