30 denní online
kurz zdravého trávení

Nadýmání, plynatost, reflux průjmy nebo zácpy? 

Zdravé trávení je alfou a omegou našeho zdraví. Vždyť to, jak umíme získat živiny z naší stravy rozhoduje o tom, jak zdraví a výkonní budeme. I přes to jsou trávící problémy nejčastějším tématem všech sezení u lékařů i výživových poradců a dennodenním trápením většiny z nás. Jak komplexně napravit trávení a vyřešit nepříjemné a vleklé problémy? V tomto unikátním online kurzu v délce 4 týdnů vás krok za krokem provedu teorií i praxí zdravého trávení a prozradím vám veškeré tipy, triky, přírodní pomocníky, kvalitní doplňky i malé dennodenní nezbytnosti, které vám pomohou vyřešit vaše trávicí obtíže jednou pro vždy. Co vás v tomto informacemi a praktickými radami nabitém kurzu čeká, se dočtete níže.

co v kurzu najdete?

Otravné nadýmání, bolestivá plynatost, zácpy, průjmy nebo třeba reflux či narušená střevní mikroflóra. Je vám něco z toho povědomé? Málokdo dnes netrpí některými z těchto příznaků. Jak se s tím vlastně vypořádat? Proč se vám břicho stále nafukuje, proč je vám těžko, jste unavení po jídle nebo vám začínají vadit různé potraviny? Jak vznikají intolerance, alergie, ekzémy nebo akné? Co můžeme dělat s nepříjemným nadýmáním a proč k němu dochází? Co je to ten syndrom zvýšené propustnosti střev a proč se stále více mluví o tzv. funkčních trávicích poruchách jako je SIBO nebo syndrom dráždivého tračníku? Jaké přírodní pomocníky určitě stojí za to znát a co by vám nemělo chybět v jídelníčku nebo domácí přírodní „lékárničce“? Tušíte, jak správně vybrat probiotika a jaká jsou vhodná při kterých obtížích? V tomto 30 denním online kurzu zdravého trávení vás provedu dokonalým fungováním našeho trávicího traktu, jeho zdravím a praktickými znalostmi. Naučíte se pochopit, jak naše tělo, potažmo trávicí trakt funguje, jak poznáte, zda u vás nedochází k dysfunkci některého z orgánů (žaludek, slinivka, játra, žlučník…), získáte informace, které můžete ihned použít v praxi, osvojíte si práci s fytoterapeutiky – tedy bylinami a rostlinami, pomáhající našemu trávení a načerpáte inspiraci na jednoduché recepty, které se rozhodně vyplatí začlenit do vašeho jídelníčku. Celý kurz pak završíme společným online setkáním (live stream), kde si zodpovíme vaše dotazy. 

Přidat nadpis (15)

obsah kurzu

Jak kurz probíhá? Jaká témata vás čekají a jak často vám budou chodit lekce? 

2 x týdně

hlavní téma

2x týdně

síla a použití fytoterapeutik (byliny)

1x týdně

recEpt pro zdravé trávení

instruktážní videa

materiály plné teorie i praxe

ODPOVĚDI NA VAŠE DOTAZY na závěr kurzu

podrobný obsah KURZU

HLAVNÍ TÉMATA:

 

 1. Jak funguje naše trávení
 2. Žaludek – hlavní velitel a podceňovaný orgán
 3. Slinivka & žlučník a jejich zásadní vliv na trávení
 4. Tenké střevo, tlusté střevo a zázračný střevní mikrobiom aneb jaké probiotika si máte vybrat a proč
 5. Nejčastější trávicí problémy I. – nadýmání, plynatost a jejich řešení
 6. Nejčastější trávicí problémy II. – zácpy, průjmy a jejich řešení a příčiny
 7. Funkční trávicí poruchy – SIBO, IBS, zvýšená střevní propustnost (leaky gut syndrom). Jak je poznat a co s tím můžete dělat
 8. Pomoc hledejte v přírodě – aneb ta nejlepší přírodní antibiotika  

 

FYTOTERAPEUTIKA 

ANEB PŘÍRODNÍ POMOCNÍCI PRO ZDRAVÉ TRÁVENÍ:

 

 1. triphala 
 2. fenykl obecný
 3. zeměžluč 
 4. oman pravý 
 5. kmín luční
 6. heřmánek pravý
 7. máta peprná
 8. zázvor

 

KAŽDÝ PÁTEK: 

4 recepty, které by měly mít své místo ve vašem jídelníčku

 

 

INSTRUKTÁŽNÍ VIDEA:

1) Pomoc při zácpě

2) Relaxace nervus vagus při terapii průjmů 

3) 10 minut pro úlevu od nadýmání a plynatosti

 

NA ZÁVĚR KURZU:

Video s Vašemi dotazy a mými odpovědmi. Pro pokládání dotazů bude prostor po celou dobu kurzu. 

JAK KURZ PROBÍHÁ?

Studijní lekce obdržíte v příslušné dny automaticky na email. Čas a tempo studia je čistě na vás. Lekce a informace jsou rozložené tak, aby na sebe navazovaly a pomáhaly vám postupně objevit a pochopit potřebné souvislosti. Informace budou velmi praktické a již v průběhu kurzu je budete moci využít, ozkoušet si, ochutnat nebo si provést jednoduché domácí diagnostiky. Materiály vám zůstanou i po skončí kurzu. Není třeba mít žádné předchozí znalosti o fungování našeho trávicího traktu. Materiály jsou v písemné podobě, občas doplněná o instruktážní videa. 

 

Tento online kurz je nejobsáhlejším online kurzem v ČR věnující se problematice zdravého trávení z pohledu západních znalostí, východních kultur a s terapií přírodními pomocníky.

ŘEKLI O KURZU...

23

KAROLÍNA SMUTNÁ

MAJITELKA AKADEMIE ZDRAVÉ VÝŽIVY
LEKTORKA KURZU

Kurz právě probíhá. Že jste ho nestihli? tak nezmeškejte příští termín! STARTUJEME opět
v září 2022